Rubriky
Marketing

Větrovčino školení PPC tuningu

Jelikož mám osvíceného šéfa, mám na půl roku určitý rozpočet na sebevzdělávání. Zatím jsem ho čerpal jen a pouze na tematické knihy, ale chtěl jsem zajít i na nějaké školení. První volba padla na Větrovčino Školení PPC tuningu. Jaké to bylo?

Školení na míru

Ještě nikdy jsem na školení nebyl, tak nevím, jak moc je to běžné, ale řekl bych, že moc ne. Nedlouho před konáním školení jsme dostali dotazník se seznamem témat a možností ohodnotit, jak moc nás to které téma zajímá. Většinou to beru jen jako takový záchvěv dobré vůle a gesto, ale Větrovka se podle výsledků skutečně řídila a upozadila i témata, která jí samotné přijdou zajímavá, ale nás až tolik nezajímala.

Za to má respekt.

Dokonce si i pamatovala, že já konkrétně jsem u Product Listing Ads zaškrtl, že mě vůbec nezajímají a přitom se ukázalo, že je to skoro to nejcennější, co jsem si mohl ze školení odnést.

Témata a průběh

Témat bylo vážně hodně. Takhle s odstupem si až skoro říkám, jestli ne příliš mnoho. Některá byla naštěstí na základě dotazníku upozaděna, ale i tak bylo materiálu ohromná spousta a díky tomu mi přišlo, že všechno bylo probráno dost obecně a teoreticky, s občasnými hyper konkrétními odbočkami.

Možná bych uvítal na závěr něco jako hodinový workshop s konkrétními kampaněmi a ukázkou práce přemýšlení samotné Větrovky. Ale je možné, že o něco podobného bych měl zájem jen já sám a ostatní by to nezajímalo.

Seznam témat:

 • Rozšířené kampaně
 • Maximalizace návštěvnosti
 • Product Listing Ads
 • Kvalita návštěvnosti
 • Reklamní texty
 • Cílová stránka
 • Vyhodnocování kampaní
 • Cenová optimalizace
 • Obsahová síť
 • Remarketing
 • Mobilní reklama

Co jsem si odnesl

Nejsem na tom zase tak špatně, co se PPC týče

Všemu jsem rozuměl, o většině věcí jsem alespoň slyšel a některé i dělám. A vzhledem k tomu, že na školení byli i někteří konzultanti internetového marketingu, tak jsem asi hodně nad průměrem. To potěší.

Když je rybník malý, je z něj potřeba vytěžit co nejvíc

Tento poznatek se týká naší PPC situace – vyhledávacích dotazů je poměrně dost málo, těch hodně relevantních vyloženě pár a hledanost není vůbec závratná. Za takové situace, kdy si myslím, že už mám 98 % klíčových slov ve svých kampaních zahrnuto, je potřeba se zaměřit na zvyšování CTR, případně na snižování ceny za proklik při zachování stejného počtu prokliků.

Jinými slovy to málo vytěžit, co to dá.

Pro mě to znamená zaměřit se hlavně na texty inzerátů, které jsem trochu zanedbával.

Remarketing by mohl být naše spása

S remarketingem jsem opravdu ještě v plenkách. Šly by s ním dělat mnohem sofistikovanější věci, druhá otázka je rentabilita. Bylo by ale super alespoň to vyzkoušet.

Možnost vytváření remarketingových seznamů na základě dat z Google Analytics pro mě byla vyloženě novinka a zní to jako solidní pecka. Bohužel často narážím na omezení minimální velikostí seznamu, tj. 100 lidí.

Product Listing Ads stojí za vyzkoušení

Pokud se mi podaří je technicky zprovoznit v nějakém rozumném termínu, mohly by PLA přinášet zajímavé výsledky. Vzhledem k tomu, že nebudeme mít žádnou konkurenci a naše produkty jsou vysoce vizuální. Uvidíme.

Stojí zato zúčastnit se?

Rozhodně ano. Samozřejmě to dost závisí na vaší konkrétní situaci, ale školení je kvalitní, Větrovka ví, o čem mluví, a z velké části to umí i předat. Asi se nedozvíte žádnou zásadní killer informaci, ale rozhodně si utřídíte myšlenky o PPC, dostanete jakýsi framework pro vlastní práci a určitě vás napadne několik (desítek) vlastních nápadů jen na základě obsahu školení. A pokud vám to vydělá víc než 4.000 Kč, tak za to školení stojí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *